O NÁS

Jana Běhounková - Členka ČMMJ, z.s.: od roku 2009 u OMS Jindřichův Hradec, Členka Klubu trubačů při ČMMJ, z.s.: od roku 2012, Členka spolku Diana 1. myslivecký spolek žen: od roku 2012.


Fotografie z různých mysliveckých akcích: 

Moje povídka, která mi vyšla v této knížce rok vydání 2014

Četli jste: Knížka "S ženou myslivcem od plotny do lesa a naopak: Autorka Jitka Vaňková Přibylová 

Jana Běhounková

Jindřichohradečtí trubači, z.s.

Jana Běhounková se narodila 3. února roku 1985 v Jižních Čechách v Jindřichově Hradci.

Už jako malá holka měla ráda lesy, přírodu a zvěř. Vzhledem k tomu, že je z vesnice, tak má k lesům a přírodě kladný vztah, proto jí bavilo a baví chodit do přírody, fotit zvěř a přírodu, pozorovat zvěř a přírodu.

V její rodině není nikdo myslivcem, takže se k tomu dostala sama. Na Střední odborné škole a středním odborném učilišti technickém v Soběslavi, kde se učila v oboru floristické a aranžérské práce od roku 2000 do roku 2003 měli povinný kroužek myslivosti, do kterého chodila celé 3 roky.

Po škole začala pracovat jako Pracovník v sociálních službách - pro přímou obslužnou péči - pečovatelka o seniory. A starala se i o svoji nemohoucí babičku od roku 2003 do roku 2010.

Během této péče o babičku absolvovala v lednu roku 2008 přípravný kurz a školení pro uchazeče o první lovecký lístek. Myslivosti se začala věnovat v roce 2009 po složení zkoušky z myslivosti, kterou skládala na Okresním mysliveckém spolku v Jindřichově Hradci, kde se stala řádnou členkou Českomoravské myslivecké jednoty, z. s. a předplatitelem Časopisu Myslivost.

Po složení zkoušky z myslivosti se začala věnovat publikaci, propagaci a prezentaci myslivosti u OMS Jindřichův Hradec přes fotografie. Kdy se zúčastňovala a nadále i zúčastňuje různých mysliveckých akcí, které pořádá OMS Jindřichův Hradec a tyto akce i fotí.

V roce 2010 se začala věnovat publikaci, propagaci a prezentaci myslivosti v mediích. Kdy se zúčastňovala různých mysliveckých akcí, které pořádal OMS Jindřichův Hradec a tyto akce jak fotila tak i psala články, které občas vycházely v Jindřichohradeckém deníku, v Českobudějovickém deníku a v Časopise Myslivost.

V roce 2012 se stala členkou: spolku DIANA, I. myslivecký spolek žen. A členkou: Klubu Trubačů při ČMMJ, z. s. ,kdy si poprvé zkusila letní kurz mysliveckých trubačů v Chlumu u Třeboně a od té doby se učí hrát a troubit na (Lesnici B) a (Lesní roh v ladění F/B) Dykovo Desatero a další potřebné skladby. Zároveň ji v roce 2012 napadlo založit si vlastní soubor trubačů pod názvem: Jindřichohradečtí Trubači, z.s.

V roce 2014 paní Běhounkové vyšla povídka ("Miluje přírodu a ráda fotí" - v knížce "S ženou myslivcem od plotny do lesa a naopak"). Autorka této knížky je Jitka Vaňková Přibylová.

V lednu roku 2015 začala pracovat v Nemocnici Počátky, s.r.o. LDN Počátky, jako pracovník v sociálních službách pro přímou obslužnou péči pečovatelka o seniory. V roce 2016 získala osvědčení profesní kvalifikace Florista. V roce 2017 se přestěhovala do města Počátky, okres Pelhřimov, kraj Vysočina, kde pracuje a bydlí se svým přítelem.